Маніпулювання емоціями щодо скасування мораторію на смертну кару
29 березня, 2012Сумно, що трагічну історію Оксани Макар використовують для маніпулювання питанням запровадження смертної кари.
Покарання від імені держави переслідує не лише мету кари засудженого, а, передусім, його виправлення. Для суспільства основопложний інтерес полягає в тому, щоб люди, які оступились один раз, вчинивши будь-який злочин, усвідомили свою провину і вели законослухняний спосіб життя в майбутньому. Це логічно як з точки зору прав людини, так і християнських цінностей.
Навіть, якщо засуджений буде довічно позбавленим волі, цей гуманний принцип працюватиме, бо людині треба дати шанс усвідомити свою помилку.
До речі, про помилки. Статистика помилкових вироків у США, де судочинство і міліція не такі корумповані як в нас та володіють сучасним обладнанням, просто жахає. Кому цікаво: http://www.deathpenaltyinfo.org/innocence-and-death-penalty
http://www.aclu.org/capital-punishment/death-penalty-101
p.s. зі свіжого на тему помилкових і неправосудних засуджень – “Чоловік, який відсидів за “пологівського маньяка” 5 років, розповів, як з нього вибивали зізнання”